ماساژ صورت؛ معجزه ماساژ صورت برای جوانسازی پوست

زیباسازی صورت قشم،لوازم آرایشی قشم

تیم سرمه قشم قصد دارد کمی در رابطه با ماساژ دادن صورت و جوانسازی پوست برای شما بگوید

زیباسازی صورت قشم،لوازم آرایشی قشم

همانطور که می‌ دانید ماساژ دادن برای پوست و صورت بسیار مفید است و می‌ تواند خواص ضد پیری و جوانسازی هم داشته باشد،ماساژ صورت درخشندگی پوست شما را افزایش دهد. در این مورد شواهد علمی زیادی هم وجود دارد. ماساژ می‌ تواند تجمع آب در بدن را بکاهد، اکسیژن رسانی به پوست را بالا ببرد و آن را سفت تر کند. ماساژ باعث می شود که عضلات شما به سمت بالا قرار بگیرند و بتوانند موقعیت بهتری داشته باشند.


ماساژ باعث می‌ شود که چین و چروک ها از روی پوست باز شوند، جریان خون در آن افزایش پیدا کند، رشد سلولی تحریک شود که یک عامل طبیعی برای کاهش چین و چروک است. در چنین حالتی مرطوب‌ کننده‌ ها بهتر روی پوستتان عمل می‌ کنند و سلامت کلی پوست بالا می‌ رود.


پوست ما از کلاژن و فیبرهای الاستین ساخته شده که به کشسانی آن کمک می‌ کند و می‌ تواند حالت آنها را طبیعی نگه دارد. زمانی که سن ما افزایش پیدا می‌ کند، این فیبرها نازک می شوند. در نتیجه حجم آنها کاهش پیدا می‌ کند و دچار افتادگی می شوند.


در نتیجه چین و چروک ها ظاهر شده و علت آن هم عواملی مثل آسیب اشعه فرابنفش، کمبود مواد مغذی، استرس، کار و نوشیدنی های مضر است. در نتیجه سلول ها خودشان را دیرتر بازیابی می کنند و ظاهر پوست بدون رسیدگی بهبود پیدا نمی کند.

انواع ماساژ جوانسازی پوست

ماساژ صورت قشم

فواید ماساژ صورت


بدون هزینه
سریع
کمک به لایه برداری پوست 
افزایش جریان خون
کمک به رشد سلول های جدید 
به جریان انداختن خون زیر پوست
بهبود اکسیژن رسانی
کاهش استرس
در این قسمت می توانید با انواع ماساژ های پوست آشنا شوید:

روس های ماساژ صورت

ماساژ مخصوص کاهش پف چشم

کرم دور چشم همیشگی خود را با انگشت اشاره روی قسمت داخلی هر کدام از پلک ها بزنید. البته این کرم از قبل باید داخل یخچال بوده باشد و خنک شده باشد. زمانی که انگشت ها روی این قسمت هستند، باید فشار سبکی را به آن وارد کنند. انگشتان خود را به سمت بالا و استخوان ابرو ببرید و سپس آن را به گوشه خارجی چشم برسانید.

سپس همین کار را برای اطراف چشم و زیر چشم هم انجام دهید تا دوباره به همان جایی برسید که کار را شروع کرده بودید. حالت چرخشی را چند بار به انجام برسانید و میزان فشار را تغییر دهید.

ماساژ سفت کردن خط فک

انگشت شست خود را در انتهای چانه قرار دهید. انگشت اشاره را زیر چانه بگذارید. سپس آن را به سمت خط فک فشار دهید تا به گوش ها برسید. دوباره به جای اول برگردید و دوباره این کار را تکرار کنید.

باید از انجام چند باره این کار احساس خوبی پیدا کنید. دوبار در هفته این دو کار را انجام دهید تا نتایجش را ببینید. این کار همچنین به سفت کردن پوست ناحیه فک شما کمک می کند.

ماساژ کاهش خط پیشانی

انگشت شست خود را روی ناحیه شقیقه قرار دهید. با سه انگشت اول دست خود روی هر کدام از دستان کمک بگیرید و آن را روی پوست پیشانی به صورت حرکات دایره ای کوچک بچرخانید و آن را مالش دهید.

بین ابروها از قسمت بیرونی حرکت کنید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید. هر روز این کار را تکرار کنید. این کار باعث افزایش جریان خون در پیشانی می شود و به تحریک تولید کلاژن کمک می کند.

ماساژ جوانسازی برای کل صورت


از روغن مخصوص صورت استفاده کنید و با نوک انگشتانتان آن را به صورت بزنید. دستانتان را مقابل بینی بگیرید اما آن را لمس نکنید و کمی از بوی روغن طبیعی را استشمام کنید و چشمانتان را هم ببندید.


زمانی که احساس ریلکسی و آرامش داشتید، روغن را در کل صورت پخش کنید. از زیر فک شروع کنید و به صورت ضربه‌ ای به سمت بالا بیایید. به چشم نزدیک نشوید. برای پوشانندگی بیشتر، روغن را در نقاط ریز و کوچک صورت پخش کنید.


زمانی که کل صورت را روغن زدید، می توانید سراغ چشم ها هم بروید. انگشت وسط، حلقه و انگشتر اشاره را زیر ابرو قرار داده و کمی فشار دهید. سپس یک سانتیمتر به سمت بالا بروید و دوباره فشار دهید.

اکنون می توانید از انگشت حلقه استفاده کرده و شکلی شبیه به عینک را ایجاد کنید. از بین چشم ها شروع به کار کنید و این کار را چند بار تکرار کنید.

همی حالا شروع کن به ماساژ


ابروهایتان را از سمت داخل به سمت بیرون فشار دهید. ۵ بار این کار را تکرار کنید. روی بینی کار کنید. از انگشت حلقه استفاده کنید و بینی خود را با دایره های ریز بین چشم ها از پایین به بالای بینی ماساژ دهید.

اگر مشکل سینوسی دارید،  باید کمی فشار بیشتر به قسمت پل بینی وارد کنید. زمانی که می‌ خواهید بینی را ماساژ دهید، از انگشت حلقه برای فشار وارد کردن بیشتر استفاده کنید.

• کم کم به سمت پایین بیایید و به ماساژهای مخصوص سفت کردن چانه بپردازید که در بالا توضیح دادیم.
زمانی که خط فک شما ماساژ داده شد، به سمت گوش ها بروید و به آرامی روی پوست خود ضربه بزنید و از قسمت فک به سمت بالا بروید.
در نهایت انگشت اشاره را روی گونه بگذارید. به سمت پایین اشاره کنید و انگشتانتان را به سمت بالا و پوست سر بکشید.

همچنین می توانید فرایند ماساژ را در سر هم انجام دهید تا جریان خون در این قسمت افزایش پیدا کند و به طور کلی به رشد مو کمک کند که در نهایت روی زیبایی صورت شما هم اثرگذار خواهد بود.

در آخر از شما می خواهم اگر این مقاله برای شما مفید بود صفحه ی اینستاگرام سرمه قشم رو دنبال کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.